Refika Çavuşoğlu

Refika Çavuşoğlu

Klinik Psikolog
Refika Çavuşoğlu

Videolu Özgeçmiş

Çalıştığı Şubeler

Özgeçmiş

Klinik Psikolog Refika Çavuşoğlu,  İstanbul Okan Üniversitesinde  Psikoloji bölümünü tamamlamıştır. İstanbul Okan Üniversitesi Psikoloji bölümünü okuduğu süre zarfında Psikoloji Kongre düzenleme kurulunda 2 yıl görev almıştır. Lisans hayatında çeşitli yerlerinde stajlar yapmıştır. Üsküdar Devlet Hastanesi, Klinikler, Bağımlılık Hastaneleri ve Denetimli Serbestlik bölümlerinde stajlarını tamamlamakta olup gönüllü olarak derneklerde görev almıştır. Birçok akademisyenle iletişimler kurup yazılı dökümanlardada görev almıştır.

Psikoloji bölümünden mezun olduktan sonra danışmanlık merkezlerinde, bağımlılık merkezinde ve 2 yıl 4 ay özel eğitim merkezinde çalışmıştır. İstanbul Okan Üniversitesi Klinik Psikoloji bölümünü  onur derecesiyle tamamlamıştır. Klinik Psikoloji yüksek lisans  eğitimini Bilişsel Davranışçı Terapi ekolüne yönelik tamamlamıştır.

Lisans eğitimi boyunca aldığı eğitimlerde Oyun terapisi, Kısa süreli çözüm odaklı terapi, Çocuk değerlendirme testleri uygulayıcısı, Minnesota çok yönlü kişilik envanteri, Çocuk resimleri analizi ve psikolojik resim testleri uygulayıcı eğitimi, yetişkinlerde ilk görüşme teknikleri uygulayıcısı, çocuklarda mahremiyet eğitimi, gibi birçok eğitimleri tamamlamıştır.

Hayata Destek Derneğinde 2022 yılında Çocuk güvenliği eğitimi, Çocuk koruma eğitimi, Cinsel sömürü ve İstismarın önlenmesi eğitimlerini tamamlamıştır.

Sone Psikoloji ailesinde Bağdat Caddesi şubesinde yüz yüze ve online olarak danışan kabul etmektedir.

 

Meslek İlgi Alanları

Depresyon

Sosyal Fobi

Anksiyete

Panik Bozukluk

Obsesif Kompülsif Bozukluk

Öfke Kontrolü Ve Yönetimi

İnternet/Oyun Bağımlılığı

Akran Zorbalığı

Kardeş Kıskançlığı

Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite

Sınav Kaygısı

Çocuklarda Duygusal Bozukluklar

Online Randevu

Verileriniz 128 BIT SSL Sertifikası ile koruma altındadır.

Online psikolog ile randevu mu oluşturmak istiyorsunuz ? Bunun için formu doldurmanız yeterli olacaktır. Burada dolduracağınız bilgiler Kişisel verilerin korunma kanunu (KVKK) kapsamında saklı kalacaktır.

RandevuForm

Randevu Talep Formu

RandevuForm