Deprem Psikolojisi


Deprem Psikolojisi

Deprem Psikolojisi

Deprem psikolojisi, deprem sonrası stres bozukluğu olarak da bilinir ve deprem gibi fiziksel etkilerinin yanı sıra, insanların deprem sonrası psikolojik durumlarını da etkileyen bir durumdur. Deprem psikolojisi, deprem sonrası stres belirtileri olarak adlandırılan belirtileri içerir. Bu belirtiler arasında kaygı, korku, öfke, üzüntü, yaşam amacını kaybetme, konsantrasyon bozuklukları ve uyku bozuklukları yer alır.

Deprem psikolojisi, insanların depreme maruz kalmalarından sonra yaşanan psikolojik etkileri ifade etmek için kullanılan bir terimdir.Bu psikolojik etkiler, depremlerin fiziksel etkilerinin yanı sıra, deprem sonrası stres bozukluğu olarak da bilinir. Deprem psikolojisi, deprem sonrası stres belirtileri olarak adlandırılan belirtileri içerir.

Bu belirtiler arasında kaygı, korku, öfke, üzüntü, yaşam amacını kaybetme, konsantrasyon bozuklukları ve uyku bozuklukları yer alır. Deprem psikolojisi, deprem sonrası stres bozukluğunun önlenmesi ve tedavi edilmesi için etkin önlemler alınmasına yardımcı olmak amacıyla kullanılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Online Randevu

Verileriniz 128 BIT SSL Sertifikası ile koruma altındadır.

Online psikolog ile randevu mu oluşturmak istiyorsunuz ? Bunun için formu doldurmanız yeterli olacaktır. Burada dolduracağınız bilgiler Kişisel verilerin korunma kanunu (KVKK) kapsamında saklı kalacaktır.

RandevuForm

Randevu Talep Formu

RandevuForm