İyi Bir Gece Uykusu Nasıl Alınır?


İyi Bir Gece Uykusu Nasıl Alınır?

İyi uyku rutini sever. Bu nedenle, her gün aynı saatte kalkmaya başlayın, izin günlerinizde uykuya “yetişme” isteğine direnin.

Gün içinde uyumaktan kaçının. Gün icinde uyumak genellikle gece uyku pahasına olur.

Gece uyanırsanız saate bakmayın. Gece bir veya iki kez uyanmak tamamen normaldir. Ancak kesin zamanın somut bilgisi genellikle endişeye neden olur ve uykuya geri dönmeyi zorlaştırır.

Yatak uyku ve seks için olmalıdır. Doom kaydırma ( tek seferde çok fazla olumsuz habere maruz kalmak) ve Netflix, sirkadiyen ritimlerimizin düşmanlarıdır. Uyanıksanız ve uykunuz kilometrelerce uzaktaymış gibi görünüyorsa, yatakta yatmak yerine kalkıp sıfırlamak en iyisidir.

Kafein, nikotin ve alkolü kesmeyi deneyin, bunlar uyku için kötüdür. Sıklıkla yardımcı olabilecek şey, sıcak bir banyo veya duş, serin, karanlık bir oda ve rahat bir oda düzenidir.

Sizi ayakta tutan şeyleri ele alın. Gecenin karanlığında dönüp duran düşünceleri dinleyin, yatağınızın yanında bir günlüğe not alın ve sabah olduğunda onlarla ilgilenmeye başlayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Online Randevu

Verileriniz 128 BIT SSL Sertifikası ile koruma altındadır.

Online psikolog ile randevu mu oluşturmak istiyorsunuz ? Bunun için formu doldurmanız yeterli olacaktır. Burada dolduracağınız bilgiler Kişisel verilerin korunma kanunu (KVKK) kapsamında saklı kalacaktır.

RandevuForm

Randevu Talep Formu

RandevuForm